Ср, 20.09.2017, 07:01
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 10 з 118«1289101112117118»
Модератор форуму: НІКОЛЯ, Ktara, Bandalak, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Linux в школі
gromko Дата: Чт, 23.10.2008, 21:15 | Повідомлення № 1
Лінуксоїд
Нагороди: 25
Рейтинг: 325
За рекламу у всьому світі платять, і немалі гроші. Лише в Україні освіту поставлено на службу одній могутній корпорації. Доходить до смішного - ми купуємо ліцензії на програмне забезпечення (завважте - не програми, а саме ліцензії), щоб безкоштовно прорекламувати їх програми та підготувати кваліфікованих користувачів для їх програмних продуктів. На разі ми заганяємо себе в глухий кут - з програмним забезпеченням у нас виникає ситуація, аналогічна ситуації з газом, ми самі створюємо для себе "природну монополію" не бажаючи використовувати альтернативне програмне забезпечення. Критично поглянувши на ситуацію, що склалася, приходиш до висновку, що Україна, мабуть, багатша за Російську Федерацію - там питання використання вільного ПЗ поставлено на державний рівень (в Росії Linux використовується майже в 3% шкіл). Почавши використовувати Linux, вчителі зрозуміли, що "не такий страшний чорт, як його малюють" - суттєвої різниці для звичайного користувача майже немає (схожий інтерфейс та набір програм). Використання емулятора Windows WINE дозволяє використовувати значну частину Windows-програм. Оскільки освітні ідеї з Росії за 2-3 роки приходять і до України, то маємо сподіватись, що і в нас з часом буде піднято питання використання Linux в школі. Навіть сьогодні близько сотні шкіл в Україні вже використовують програмні засоби Linux при вивченні інформатики. Маю надію, що в цій гілці форуму будуть спілкуватися ентузіасти своєї справи.

Додано (21.10.2008, 20:10)
---------------------------------------------
Ви хочете спробувати Linux? Немає поблем! Розпочніть з так званих Live CD дистрибутивів (дистрибутив - операційна система з набором програмного забезпечення (офіс, плеєри, графіка, інтернет, розробка, ігри тощо)). Із власного досвіду - найкращі KUbuntu або Mandriva (в принципі немає великої різниці, головне, щоб реліз (випуск) був "посвіжіший"). Завантажте компакт-диск у привід, перезавантажтеся. При запуску комп'ютера зайдіть в BIOS та встановіть завантаження спочатку з CD-ROM. Виходимо з BIOS зберігши установки. Комп'ютер перезавантажується і починається завантаження з операційної системи з диска (не хвилюйтесь - Ваш Windows залишається недоторканним). За хвилин десять (може швидше) система визначить та ініціює обладнання Вашого комп'ютера та появиться Робочий стіл (Стільниця) системи. Інтерфейс схожий на звичний Вам (шпалери і деякі значки не такі). За пару хвилин Ви знайдете Головне меню з багатьма розділами - Офіс, Інтернет, Система і т.п. Саме в цьому меню Ви знайдете всі програми, доступні для Вас. Домівка(Home) подібна до на теки "Мої документи". За кілька хвилин ви знайдете різноманітні теки - /usr, /home, /boot, /etc6 /lib . Для звичайного користувача там робити нічого. Флешка відкривається автоматично, як у Windows. Open Office дуже схожий на Microsoft Office 2003. Ось такі будуть перші враження. Запуск системи встановленої на жорсткий диск проходить не довше ніж старт Windows XP.

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!

Додано (23.10.2008, 20:15)
Рекомендую - LinuxForum

Відредаговано: WWW - Вт, 21.10.2008, 22:04
Sopot Дата: Нд, 23.11.2008, 17:44 | Повідомлення № 136
Я тут недавно...
Нагороди: 0
Рейтинг: 2
Quote (dpi)
Читали? Все Российские школы централизовано переходят на Linux. А наши заявляют: никаких программ с русским интерфейсом.

Да, читали (уже два года читаем). К концу 2009 году в каждой школе РФ будет свободное ПО
Проблем с русским (английским, франзуским или молдавским), тем более украинским интерфейсом в Линаксе не существует - меняем регион.настройки, и все - руссский, украинский etc.
gromko Дата: Нд, 23.11.2008, 17:51 | Повідомлення № 137
Лінуксоїд
Quote (badm)
Там і з ALt Linux зробили дистрибутив, який при встановленні світить дозвіл МОН Росії і має держ підтримку. На ньому відповідний комплект ПО. Проект в них існує з 2007 року. До речі лінух даного проекту адаптований до будь-якого ПО навіть рівня найзастарілої апаратної частини через технологію тонких клієнтів. До речі все це занаходить за адресою http://linux.armd.ru/ru/distros/ (база mandriva). Навіть не потрібно щось творити лише лишається українська локалізація. Але у нас все буде ліцезійне івід MS та інших... Тому що у нас одна з найбагатших держав.? Мені наприклад досить цікава реалізація термінального сервера думаю опробувати, і документація вже на досить пристойному рівні.

Українська локалізація у більшості дистрибутивів Linux є з коробки (інтерфейс програм з KDE вже давно повіність підтримує українську локаль)
Термінальний сервер на базі Альт Linux вже існує - розробка M.Шигоріна (LTSP), працює прекрасно - одна потужна сучасна машина і цілий клас "пеньків" з 100 Mгц
badm Дата: Нд, 23.11.2008, 21:56 | Повідомлення № 138
Знаток програмування
Рейтинг: 3
маю на увазі весь комплект. На рахунок локазізації то російська більш менш, а от з українсьою не все так і якісно особливо з додатковим набором програм. Про це можу говорити з власного досвіду, зовні здається більш менш а глибше, то варіант гірший ніж каліцтвом Windows при переробці на українську мову.

Додано (23.11.2008, 20:56)

Quote (gromko)
Термінальний сервер на базі Альт Linux вже існує - розробка M.Шигоріна (LTSP), працює прекрасно - одна потужна сучасна машина і цілий клас "пеньків" з 100 Mгц

Суть в одному потужний сервер, якісна мереже і старий клас працює на новому ПО.
gromko Дата: Пн, 24.11.2008, 09:11 | Повідомлення № 139
Лінуксоїд
Quote (badm)
маю на увазі весь комплект. На рахунок локазізації то російська більш менш, а от з українсьою не все так і якісно особливо з додатковим набором програм. Про це можу говорити з власного досвіду, зовні здається більш менш а глибше, то варіант гірший ніж каліцтвом Windows при переробці на українську мову

Не сказав би так - стан локалізації KDE4 українською мовою
Звичайно, що абсолютно всі програми не можуть відразу бути переведені українською - на це потрібен час. При відсутності української локалі "пкрекидаю" файли локалі російської в /share/local/uk/MESSAGES - все працює
Sopot Дата: Пн, 24.11.2008, 23:36 | Повідомлення № 140
Я тут недавно...
Причому тут локалізація чи українізація - потрібно набір необхідного програмного забезпечення а не розмови про фіглі-мілі. Яка різниця між KOffice і OpenOffice?
piktor Дата: Вт, 25.11.2008, 11:57 | Повідомлення № 141
Активний учасник
Нагороди: 1
Рейтинг: 19
Quote (gromko)
"Залізо" - AMD Sempron 3200+, MB Biostar NF61S, GeForce 6100, RAM 512 Mб, HDD 250 Гб,DVD-RW, Realtek HD Audio, Lan, DVB SkyStar2 (для перегляду спутникового ТБ та інтернету), SyncMaster 920NV, принтер SAMSUNG ML-1615, сканер Mustek BearPaw 1200CU Plus, телефон Nokia 6300, фотоапарат Samsung, CDMA-термінал Huawei - повний "вінегрет".

Поздоровляю.
Quote (gromko)
Вмикаю комп'ютер ... як його малюють (... - Linux)

Бубунта ставиться простіше. Але якщо ви захочите зробити щось конкретніше, а кнопочки такої в панелі керування не знайдете, чи пунктика в меню... От тут почнуться проблеми. Якби Лінукс був дійсно такий простий в адмініструванні, гуру отримували-б зарплатню не більшу, ніж рядовий вчитель.
Quote (gromko)
Саме тому, більшість їх порад досить туманні - правити файли конфігурації в консолі під рутом - одні ці слова насмерть "вбивають" рядового користувача

Ну, лінукс-гуру, як правило, не мають ані педагогічної освіти, ані задатків до цього. Вони звикли здобувати знання самостійно, перечитуючи багато документації. І ви хочете, щоб вони давали ілюстровані, всім зрозумілі поради?
Quote (Newbie)
ради експерименту заінсталювала NetSupportSchool, після установки Wine (правильно?), але так і не можу запустити, думаю, що пропустила якусь очевидну дурницю, завтра продовжу експерименти

iTalc, і не мучтеся. Він кросплатформовий, зможете рулювати, наприклад, з свого Лінукс-ноутбука віндовими комп"ютерами.
Quote (Newbie)
"збирати ядра руками", "правити конфігурацію в консолі під рутом" і інші неподобства, виявляється, не такі вже й необхідні для початку роботи в Лінукс

Збирати ядро руками - то є червоноокість, а от елементарно розібратися в /etc/fstab, чи /etc/X11/xorg.conf - треба, якщо ви збираєтеся використовувати Лінукс більш-менш серйозно.
Quote (Newbie)
ще нюанс, все з нету тягне - мені в принципі не шкода, безлімітка, але можна ж якось то мережево огранізувати? наприклад у мене ледь не 200 Мб оновлень одразу просить, плюс укр.мова, плюс може я ще що захочу на 15 комп*ютерів глупо все це 15 разів качати

Можна. Створити на одному комп"ютері ваш власний мережевий репозиторій. З нього будуть оновлюватися всі інші.
Читаємо тут і тут..
Quote (Pentiume)
Яка програма для розпізнавання сканованого тексту в Люніксі, Підкажіть хто небудь.

tesseract, наразі вміє й українську. Тут детальніше. yurchor (він-же успішний перекладач КДЕ) для нас потрудився.
Quote (gromko)
Українська локалізація у більшості дистрибутивів Linux є з коробки (інтерфейс програм з KDE вже давно повіність підтримує українську локаль)

Quote (gromko)
При відсутності української локалі "пкрекидаю" файли локалі російської в /share/local/uk/MESSAGES - все працює

Угу. А якщо-й не має - не проблема доставити ручками. Тільки от кляте "редагування конфігу ручками".
Quote (Sopot)
Яка різниця між KOffice і OpenOffice?

Останній - більший і розвиненіший.

Відредаговано: piktor - Вт, 25.11.2008, 12:13
Sopot Дата: Вт, 25.11.2008, 14:48 | Повідомлення № 142
Я тут недавно...
Quote (piktor)
Збирати ядро руками - то є червоноокість, а от елементарно розібратися в /etc/fstab, чи /etc/X11/xorg.conf - треба, якщо ви збираєтеся використовувати Лінукс більш-менш серйозно.

А нащо правити той фстаб якщо і так працює прекрасно - розпізнає диски, флешку, телефон і фотоапарат?
Таке саме і про іксорг.конф - воно ж працює (під АТІ) - що ще треба? Правда може будуть проблеми в майбутньому, але на сьогодні все працює без ковиряння в консолі
gromko Дата: Вт, 25.11.2008, 15:41 | Повідомлення № 143
Лінуксоїд
Quote (piktor)
Ну, лінукс-гуру, як правило, не мають ані педагогічної освіти, ані задатків до цього. Вони звикли здобувати знання самостійно, перечитуючи багато документації. І ви хочете, щоб вони давали ілюстровані, всім зрозумілі поради?

Пане Олександре (я так думаю і мабуть правильно, якщо з Білої Церкви) - можна бути лінуксоїдом заради Linux'а, а можна "пропихати" ідею свободи програмного забезпечення в суспільство (що ми потихеньку робимо). Дякую за активну участь у форумі - спеціалістів тут майже немає, а час від часу буває необхідна грамотна консультація.
При всій своїй повазі до лінукс-гуру, хотілося б щоб вони теж не тільки розвивали вільне ПЗ, а й "просували" його в маси, а то маємо ситуацію, коли більшість лінуксоїдів "крутяться" у своїй тусовці, епізодично поливаючи поганим словом Windows. Був проект закону про використання ВПЗ - померло, UA'FOSS - скоріше мертвий ніж живий. Суспільство і ВПЗ у нашій країні практично не перетинаються - лише чути волання про засилля продуктів Microsoft.
Це мабуть ментальність - "моя хата скраю" або на всі заставки лаяти владу за бардак в країні, не розуміючи того, що немає морального права критикувати той, хто нічого не зробив для зміни існуючого стану речей. Легше всього замкнутися у своїй черепашці і "філозофствувати". Більшість тих сами лінуксоїдів обома руками за поширення ВПЗ, але хто реально зробив щось щоб об'єднати наше суспільство і ВПЗ?
А відповіді повинні бути простими - не слід відлякувати потенційного користуача

Quote (piktor)
iTalc, і не мучтеся. Він кросплатформовий, зможете рулювати, наприклад, з свого Лінукс-ноутбука віндовими комп"ютерами.

За це дякую
dpi Дата: Вт, 25.11.2008, 19:03 | Повідомлення № 144
Досвідчений вчитель
Рейтинг: 39
Quote (gromko)
iTalc,

Что у него с деинсталяцией, с трудом убрал его.
piktor Дата: Вт, 25.11.2008, 19:05 | Повідомлення № 145
Активний учасник
Quote (Sopot)
А нащо правити той фстаб якщо і так працює прекрасно - розпізнає диски, флешку, телефон і фотоапарат?

Слова "флешка", "телефон", "фотоапарат" замінюємо на "флешка".
Раз-на раз не потрапляє. Вам не довелося, то і добре. В мене на компакт-дисках не відображало кирилиці, хоча локаль україська - довелося трохи підправити, тепер все гаразд. Ну, або якщо ви захочите змонтувати віртуальний диск - iso, nrg чи mdf. Алкоголя під Лінуксом немає, Daemon Tools теж. А от fuseiso, на наше нещастя, консольна, ще-й рядочок в фстабі треба писнути.
Quote (Sopot)
Таке саме і про іксорг.конф - воно ж працює (під АТІ) - що ще треба? Правда може будуть проблеми в майбутньому, але на сьогодні все працює без ковиряння в консолі

В мене була стара відеокарта - Radeon 9250 - не така вже-й рідкісна на даний час. Останні заводські драйвери з її підтримкою - 8.28.8, які стають на ядро 2.7.17. Для новіших ядер - тільки вільні драйвери, тут мені довелося розбиратися з xorg.conf. Ще - перемикання розкладок точно так-же як у windows - еn-uk-ru по ctrl+shift - не скрізь із коробки працює.
Quote (gromko)
можна бути лінуксоїдом заради Linux'а

Пробачте, я трохи перефразую: "можна бути водієм заради автомобіля" (хоча, і таке буває)
Quote (gromko)
Дякую за активну участь у форумі - спеціалістів тут майже немає, а час від часу буває необхідна грамотна консультація.

Ну, раз ви мене деанонімізували - я викладач Гуманітарно-педагогічного коледжу КОІПОПК. Щоправда, ВПЗ не використовую через організаційні, а не через технічні причини.
Quote (gromko)
При всій своїй повазі до лінукс-гуру, хотілося б щоб вони теж не тільки розвивали вільне ПЗ, а й "просували" його в маси

Ех. Давайте попросимо Шумахера попрацювати інструктором в ДОСААФі.
Quote (gromko)
коли більшість лінуксоїдів "крутяться" у своїй тусовці, епізодично поливаючи поганим словом Windows

Ну, справжнім лінуксоїдам до Віндовс справи немає, а поганим словом поливають малолітки, яким нічим зайнятися.
Quote (gromko)
Це мабуть ментальність - "моя хата скраю" або на всі заставки лаяти владу за бардак в країні, не розуміючи того, що немає морального права критикувати той, хто нічого не зробив для зміни існуючого стану речей. Легше всього замкнутися у своїй черепашці і "філозофствувати".

Я людина кросплатформова, вмію ефективно працювати і під Вікнами і під Лінуксом, і дуже не люблю криків в сторону тої чи іншої ОС. Тим більше - необгрунтованих. Всього-лиш.
Quote (gromko)
А відповіді повинні бути простими - не слід відлякувати потенційного користуача

По моєму, я ніде не казав, що Лінукс - це погано. Я, просто, намагався показати об"єктивну реальність.
Newbie Дата: Ср, 26.11.2008, 17:57 | Повідомлення № 146
Хелпер
Нагороди: 9
Рейтинг: 91
piktor, дякую! буду пробувати вже як повернусь до своїх Убунт :)
до речі, я зараз досить далеко від України і тут в готелі один комп*ютер у загальному доступі, на ньому якраз Убунту. виявилось, що я одна з ним була знайома, хоча з нами і ІТ-шники є. дрібничка, але пару "балів" заробила :)
piktor Дата: Ср, 26.11.2008, 19:28 | Повідомлення № 147
Активний учасник
Quote (Newbie)
piktor, дякую! буду пробувати вже як повернусь до своїх Убунт

>:) Ееее. Мммм. Перепрошую, а за що?

Додано (26.11.2008, 18:28)
А, згадав - за репозиторій. Просто, сам робив.

gromko Дата: Чт, 27.11.2008, 19:23 | Повідомлення № 148
Лінуксоїд
Якщо Ви навіть випадково заглянули на цю гілку форуму, то маєте приємну несподіванку - Wink. Wink - програма для створення флеш-роликів шляхом захоплення вмісту екрану. Практично на кожний кадр можна додати надписи (примітки). Результат зберігається у флеші, причому додаються елементи керування переглядом (як у плеєрі). Програма крос платформенна - працює як у Linux, так і у Windows
Домашня сторінка
Завантажити

badm Дата: Чт, 27.11.2008, 21:15 | Повідомлення № 149
Знаток програмування
Рейтинг: 3
У мене проблема з розкладкою для уркаїнської мови. Проблеми з клаввішпми коми та крапки. Підкажіть де можна підправити. А то досить незручно при наборі переключатися. Дистрибутив Fedora 8
piktor Дата: Чт, 27.11.2008, 21:28 | Повідомлення № 150
Активний учасник
Quote (badm)
У мене проблема з розкладкою для уркаїнської мови. Проблеми з клаввішпми коми та крапки. Підкажіть де можна підправити. А то досить незручно при наборі переключатися. Дистрибутив Fedora 8

Ось. Це якраз той випадок, що найкраще вирішується "правкою конфіга ручками"
З правами root'a відкрийте /etc/X11/xorg.conf. Знайдіть ту секцію InputDevice, що стосується клавіатури (там є і друга для мишки)
В мене він такого вигляду:
Code

Section "InputDevice"
       Identifier     "Generic Keyboard"
       Driver         "kbd"
       Option         "CoreKeyboard"
       Option         "XkbRules" "xorg"
       Option         "XkbModel" "a4techKB21"
       Option         "XkbLayout" "us,ua(winkeys),ru(winkeys)"
       Option         "XkbOptions" "grp:ctrl_shift_toggle"
EndSection

Зверніть увагу на останні два рядки Option. Слово winkeys в розкладках ua та ru значить, що вони будуть точно такими-ж, як і у Windows.
Другий рядок задає комбінацію клавіш для перемикання розкладок.

Відредаговано: piktor - Чт, 27.11.2008, 21:33
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Linux в школі (Використання вільного ПЗ в освітньому процесі)
Сторінка 10 з 118«1289101112117118»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.