Пт, 15.12.2017, 08:29
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 2 з 3«123»
Модератор форуму: НІКОЛЯ, Ktara, Bandalak, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Чем Вам нравится Linux? (делимся впечатлениями)
Чем Вам нравится Linux?
swetikccc Дата: Нд, 05.12.2010, 17:35 | Повідомлення № 16
Ветеран спілкування
Нагороди: 28
Рейтинг: 380
Quote (gromko)
Початок 2000-их, ніякого інтернету - ми не мали навіть мобільного зв’язку, та разом з тим на Pentium 266 (32 Мб, 2 Гб) у мене вже "стояв" Mandrake Linux 8.0 (+ StarOffice 5.1). Причому все працювало! Хоча ніде правди діти - система не призначалась "для СНД" - були проблеми з локалізацією (тобто української мови майже не було). Пару років вона була "паралельною" ОС (разом з Win98), після "апгрейду" (AMD Duron 900 МГц, 128 Мб) Windows XP вже не встановлював - було встановлено MandrakeLinux 10.0, який було замінено на Mandriva 2007

Стояв і в мене, але прінтер налаштувати тоді було зась та і звук зась, а мережа без допомоги )))).
От тільки як не дивно в 2001 році у мене Юніор бачив мережу вікон без налаштувань.
Можливо Вам, коли починали поталанило не мати на компах специфічну відеокарту, ще й тоді переругався з постачальниками, бо де вони її відкопали, це загадка була (правда ця відеокарта і поставка компів не по специфікації, їм коштувала ще поставкою додатково обладнання, бо звернувся в прокуратуру)

Відредаговано: swetikccc - Нд, 05.12.2010, 17:36
Andrey123q Дата: Нд, 05.12.2010, 17:40 | Повідомлення № 17
Досвідчений учасник
Нагороди: 3
Рейтинг: 84
Quote (swetikccc)
Интересно, кто любит ездить на автомобиле которий надо ещё шлифовать напильником? ))))))

извините, но и на Windows-серверах контроллеры домена, DNS, DHCP, почтовые сервера, маршрутизаторы и т.п. по щелчку пальца не начинают работать. Просто с тем же напильником к Windows и Linux нужно подходить, но с разных сторон - лично мне удобней и приятней настраивать сервера на Linux.
swetikccc Дата: Нд, 05.12.2010, 17:48 | Повідомлення № 18
Ветеран спілкування
Quote (Andrey123q)
извините, но и на Windows-серверах контроллеры домена, DNS, DHCP, почтовые сервера, маршрутизаторы и т.п. по щелчку пальца не начинают работать. Просто с тем же напильником к Windows и Linux нужно подходить, но с разных сторон - лично мне удобней и приятней настраивать сервера на Linux.

Пане Андрію, я наприклад можу розкидати двигун автомобіля і зібрати його.(мабуть таки міг, бо давно цим уже не займався), але для чого вам це?
Ви повинні сісти і поїхати тільки, ось про що мова.
Andrey123q Дата: Нд, 05.12.2010, 17:55 | Повідомлення № 19
Досвідчений учасник
Нагороди: 3
Рейтинг: 84
swetikccc, да я понимаю. я немного о другом. С точки зрения пользовательской системы как уже сказали винда может оптимальней - не буду с вами спорить. Но не точки зрения серверной ОС.
Комарик Дата: Нд, 05.12.2010, 18:30 | Повідомлення № 20
Прописаний назавжди
Нагороди: 0
Рейтинг: 14
Quote (gromko)
А який час користувались Windows?

хм.. все життя, поки не поставив лінукс

Quote (gromko)
щодо необхідності налаштовувати Linux за допомогою "танців з бубном".

але це ж дуже весело, чи не так?)
Sergeich Дата: Нд, 05.12.2010, 21:41 | Повідомлення № 21
Я тут недавно...
Рейтинг: 5
Мабуть саме блондинка 90-60-90 може найкраще розказати про переваги тієї чи іншої операційної системи. Справа скоріше в базі компьютерних знань при першому стиканні з певною операційною системою. Звичайно, для людини, яка звикла до Windows (в різних варіаціях), буде здаватися незручною, складною і навіть дивакуватою операційна система сімейстава Linux. В той же час аналогічне враження повного сміття у порівнянні з Linux справить Windows для людини, яка до знайомства з цією ОС працювала тільки в Linux.
В минулому році до мене на роботу прийшла дівчина-блондинка 90-60-90 працювати секретаркою і мимохідь працювати з компьютером над дипломною роботою (дівчина з села, власного компьютера не мала і взагалі уявлення про таке диво природи мала тільки з чуток). Всі компьютери в офісі працювали (і працюють) під ОС Debian Stable (Lenny). Звичайно ж і перше знайомство з компьютером у неї відбулося через цю операційну систему. Вже через два місяці вона дуже вправно справлялася з офісними компьютерами і навіть більше. Після отримання диплому вона звільнилася і влаштувалася на роботу до однієї державної структури (щоб не їхати в "Козюльки" за розподілом). І звичайно ж на компьютерах на новій роботі була встановлена ОС Windows.
Зустрівши її через місяць, ось що я дізнався про останню:
В перший же день роботи вона страшенно злякалася, коли як недорізане порося заволав антивірусник (на флешці чергового відвідувача, напевно, зберігався якийсь штам чергового свинячого грипу). Наступного дня, коли виявилося, що той компьютер не "читає" файлів формату djvu, вона була дуже здивована, що замість зручного менеджера пакунків треба було лізти до інтернету шукати необхідну програму, завантажувати, а потім встановлювати. Що вже казати про деякі інші програми, де окрім самої програми треба було ще й "кряки" шукати. Стабільність роботи також її дуже здивувала. А втім, коли компьютер починав чихати і кашляти, а з усіх щілин текли соплі, з'являлася прекрасна нагода "зашаритись" на день, а то і більше від роботи: приходив хлопець-"програміст", довго лаявся, що не робили дефрагментації і запускав останню, врешті, коли це не допомагало, казав, що треба застосовувати радикальніші заходи, і починав перевстановлювати операційну систему, завершуючи роботу тільки наступного дня. Для знайомства з новою для неї ОС вона встановила останню і на своєму новенькому ноутбуці, який придбала незадовго до звільнення з моєї фірми. Промучившись тиждень з усіма драйверами під 64-бітну Windows-7, вона повернула назад передвстановлену виробником SLED (SUSE Linux Enterprise Desktop): не знайшла відповідного софту для подарованого мною їй 3-g модему ("голого", непропадченого під певного оператора) і залишилася без інтернету. Подібна ситуація була і з wifi, коли завантажений з інтернету драйвер видавав настільки нестабільну роботу, що його майже не було. Очевидно, значно простіше було скористатися звичайним Network-Manager, де необхідно було просто вибрати країну і оператора мобільного зв'язку та відповідний пакет (точку доступу), а потім двома кліками миші з'єднуватись з мережею (можна налаштувати і автоматичне з'єднання при приєднанні пристрою).
А щодо танців з бубном, то вони бувають за двох умов: або простої необізнаності, або намаганні застосувати знання і звички, набуті з однією операційною системою до іншої. Не слід очікувати від однієї операційної системи того, що давала інша, треба просто знати (попередньо вивчаючи) і використовувати те, що дає ОС, з якою Ви працюєте. Особливої різниці в ОС Linux та Windows на даному етапі немає. В переважній більшості випадків різниця полягає виключно в філософії і системі роботи з певною ОС.
gromko Дата: Пн, 06.12.2010, 00:27 | Повідомлення № 22
Лінуксоїд
Нагороди: 27
Рейтинг: 357
Quote (Sergeich)
Мабуть саме блондинка 90-60-90

Чи можна сказати більше?
Sergeich Дата: Пн, 06.12.2010, 00:39 | Повідомлення № 23
Я тут недавно...
Quote (gromko)
Чи можна сказати більше?

Можна, тільки спати дуже хочеться - завтра на роботу. :'(
swetikccc Дата: Пн, 06.12.2010, 00:42 | Повідомлення № 24
Ветеран спілкування
Quote (gromko)
Чи можна сказати більше?

Можна аналогічно написати і про пінгвіна, аби був тільки талант щось видумати ))))
Читаючи всі оці казочки згадую товариша Моргуна, та його казочку, яку він читав в радянські часи нам старшокласникам про хлопчика ПОМАГАЯ. :)
Sergeich Дата: Пн, 06.12.2010, 15:38 | Повідомлення № 25
Я тут недавно...
Цікаво, а чому ніхто зовсім не згадує Mac OS? Якщо є гроші для закупівлі Windows, то чому б десь не знайти їх і на Mac OS?
Комарик Дата: Пн, 06.12.2010, 15:51 | Повідомлення № 26
Прописаний назавжди
Quote (Sergeich)
то чому б десь не знайти їх і на Mac OS?

а сенс? лінукс безкоштовний, віндовсом просто всі користуються. а з мак що робити?)
swetikccc Дата: Пн, 06.12.2010, 16:13 | Повідомлення № 27
Ветеран спілкування
Quote (Комарик)
а з мак що робити?)

Випендритися ))
Sergeich Дата: Пн, 06.12.2010, 16:13 | Повідомлення № 28
Я тут недавно...
Quote (Комарик)
а з мак що робити?)

Певно ж користуватися! Тим паче зараз мода на них пішла, у мене вже багато знайомих, що користуються ними. І за надійністю значно перевищує Windows.

Комарик Дата: Пн, 06.12.2010, 16:46 | Повідомлення № 29
Прописаний назавжди
Quote (Sergeich)
Певно ж користуватися! Тим паче зараз мода на них пішла, у мене вже багато знайомих, що користуються ними. І за надійністю значно перевищує Windows

ну а ви чого не користуєтсь?
swetikccc Дата: Пн, 06.12.2010, 16:50 | Повідомлення № 30
Ветеран спілкування
Quote (Sergeich)
Певно ж користуватися! Тим паче зараз мода на них пішла, у мене вже багато знайомих, що користуються ними. І за надійністю значно перевищує Windows.

IBM PC зараз стрімко доганяють Маків, не те що років з 10 тому
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Чем Вам нравится Linux? (делимся впечатлениями)
Сторінка 2 з 3«123»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.