Пн, 20.11.2017, 05:45
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 1 з 3123»
Модератор форуму: НІКОЛЯ, Ktara, Bandalak, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Чем Вам нравится Linux? (делимся впечатлениями)
Чем Вам нравится Linux?
Andrey123q Дата: Пт, 19.11.2010, 00:44 | Повідомлення № 1
Досвідчений учасник
Нагороди: 3
Рейтинг: 84
Предлагаю поделится впечатлениями кому и что нравится в Linux (из личных впечатлений, а не просто общий перечень + и -).

Начну с себя. Мне нравится то, что решать проблемы на порядок сложнее, чем в Windows, но гораздо интереснее - по крайней мере понимаешь, что где и откуда, вникаешь в логику работы программ, взаимодействие компонентов, все хорошо документировано - в Windows так.. занимаешься кнопкотыканием. В Linux настройка программ очень гибкая, удобно работать в консоли. Бесплатность ПО.

Відредаговано: Andrey123q - Пт, 19.11.2010, 00:47
Jokerz Дата: Пт, 19.11.2010, 07:27 | Повідомлення № 2
Хостер
Нагороди: 4
Рейтинг: 102
согласен со всем выше сказанным но кроме
Quote (Andrey123q)
Мне нравится то, что решать проблемы на порядок сложнее, чем в Windows

я бы сказал что в основном все проще чем в винде. тут просто нужно сказать что там быстрее из-за того что можно по кнопке ткнуть и все, а тут нужно это прописать в конфиг и перезапустить сервис.
много чего в никсах намного удобнее и более гибко.

Так же хочу обратить внимание на работу фаервола, как не стараються разработчики виндового софта нету нормально фф для винды. а вот для фряхи и никсов они заложены в ядре, и работают на более низком уровне.
безопасность на более высоком уровне чем в винде, устойчивость работы и скорость работы более выше.
вообщем как серверная ос лучше виндовой серверной. а вот как домашняя ос то винда лучше

Andrey123q Дата: Сб, 04.12.2010, 15:45 | Повідомлення № 3
Досвідчений учасник
Еще одна вещь которая нравится в Linux это журналируемость, логи помогают решать очень многие проблемы и ошибки.
pasichov Дата: Сб, 04.12.2010, 16:00 | Повідомлення № 4
Наполегливий учасник
Рейтинг: 70
Quote (Jokerz)
вообщем как серверная ос лучше виндовой серверной. а вот как домашняя ос то винда лучше

Присоединяюсь и поддерживаю на 100%

Для секретарь-машишистки (блондинки 90/60/90 со всеми вытекающими) лучще ОС Widows ничего не найти. 2% ума нужно, чтобы начать с ней "работать" и получать результат. Linux тут отдыхает, как бы не пыжились сторонники открытого ПО. Если бы это было не так, никто бы лишних денег Гейтцу не отстегивал... А вот в серверных приложениях как раз все наоборот. Как Microsoft не пыжится, все равно ее серверные платформы ХУЖЕ и обслуживаются СЛОЖНЕЕ.

GarryPotter Дата: Сб, 04.12.2010, 17:37 | Повідомлення № 5
Прописаний назавжди
Нагороди: 2
Рейтинг: 20
По мне - нет никакой разницы между Виндовс и Линухом. Даже на десктопе, для "блондинки 90/60/90" - Офис 2003 и Опен очень похожие (особенно на уровне той же "блондинки"). Повседневный набор программ практически тот же, с аналогичным интерфейсом.
Чем нравится - в свое время установился без проблем с драйверами (машины 2004-2006 года, 256-512 Мб оперативки, 40-80 Гб "винт", видео ATI, МФУ Ксерокс, USB CDMA модем). Для Виндовс надо было скачивать драйвера, но не всегда все безоблачно и с Линухом.
Второе - нет проблем с драйверами, встроеная система "родительского" контроля позволяет блокировать посещение учениками нежелательных сайтов. Да, и в Виндовсе можно встановить подобное ПО (+ антивирус), но здесь все получено из коробки.
Преимущества Виндовс (или Линуха) - от лукавого, просто все дело в привычке, остальное мы придумываем себе чтобы оправдать наш выбор.
swetikccc Дата: Сб, 04.12.2010, 18:55 | Повідомлення № 6
Ветеран спілкування
Нагороди: 28
Рейтинг: 370
Головний мінус Пінгвіна відсутність простих і хороших мануалів, просто до них руки не доходять.)
Комарик Дата: Нд, 05.12.2010, 01:47 | Повідомлення № 7
Прописаний назавжди
Нагороди: 0
Рейтинг: 14
Quote (Andrey123q)
Мне нравится то, что решать проблемы на порядок сложнее, чем в Windows, но гораздо интереснее - по крайней мере понимаешь, что где и откуда, вникаешь в логику работы программ,

ага)) а ще за почуття власної гордості, коли на 3-й день спроб запустити нарешті цю кляту програму стається чудо і вона запускається.
а ще круто що не висить так часто як вінда і не доводиться кожну пору року зносити систему і форматувати диск.
gromko Дата: Нд, 05.12.2010, 09:51 | Повідомлення № 8
Лінуксоїд
Нагороди: 26
Рейтинг: 343
Quote (swetikccc)
Головний мінус Пінгвіна відсутність простих і хороших мануалів

Про це можна було сказати років 8-10 назад, на сьогодні їх вже є досить, варто тільки пошукати.

Quote (Andrey123q)
решать проблемы на порядок сложнее, чем в Windows

Я б так не сказав - у 90% випадків таких проблем немає, хоча досить часто ми їх самі собі придумуємо.

Quote (Jokerz)
а вот как домашняя ос то винда лучше

Аргументація - чим? У мене років із сім на домашньому комп’ютері встаеновлено ТІЛЬКИ Mandriva Linux - жодних проблем (майже не було - про проблему з модемом я вже раніше писав, але версія 2010 все моє обладнання вкупі з модемом "підхватила на льоту").
Мій набір:
- Open Office 3.2 з з галереєю OpenClipart;
- GIMP для редагування фото+створення колажів;
- Inkscape для роботи векторною графікою (хоча в основному вистачає можливостей OpenOffice Draw)
- K3B для запису дисків (заміна Nero)
- SimpleScan для роботи зі сканером (OpenOffice та GIMP напряму можуть сканувати, а це для "ксерокопіювання")
- Opera (через те, що є вбудований поштовий агент)
- QtWvdialer для з’єднання з мережею (просто і трафік обраховує)
- KBasic Professional (аналог Visual Basic)
- FreePascal (без коментарів!)
- Scratch (ну як мені без нього)
- Geogebra (математична програма, перекладю українською)
- Gcompris.
Середовище - XFCE 4.6, KDE 4 з його "Windows 7"-наворотами не подобається, а Gnome нічим не кращий за XFCE
Переклад через Google Translate, розпізнавання тексту через Cuneiform (не сказав би що це "супер", але нащо мені розпізнавання?)
Програвач Parole Media Player (відтворює все, у тому числі і FLV).
Hugin для створення фотопанорам.
ManDVD для підготовки DVD.

Quote (Комарик)
а ще круто що не висить так часто як вінда

Логічно, але у мене і "Вінда"(у школі) не сильно "висить"

Quote (Комарик)
коли на 3-й день спроб запустити нарешті цю кляту програму стається чудо і вона запускається.

Яку?
Комарик Дата: Нд, 05.12.2010, 11:02 | Повідомлення № 9
Прописаний назавжди
Нагороди: 0
Рейтинг: 14
Quote (gromko)
Яку?

в перший місяць користування - майже всі))
особливо мороки було з скайпом (ледь знайшов нормальні дрова для мікрофона),
так і не запустився Corel Photo-Peint, але часу зараз гратись нема... тим паче я все-таки вирішив на Gimp перейти
і maxima щось глюкала спочатку пам*ятаю.
хоча я вже пів року покористувався linux і проблем стає чим далі тим менше )
swetikccc Дата: Нд, 05.12.2010, 11:59 | Повідомлення № 10
Ветеран спілкування
Quote (gromko)
Про це можна було сказати років 8-10 назад, на сьогодні їх вже є досить, варто тільки пошукати.

Років десять тому це був зовсім кошмар.

Питання в тому чи варто лісорубу налаштовувати свою бензопилку, чи купити професійну і зразу приступити до роботи.
Скупий платить двічі і це інколи стосується всіх ОС.
Просто у нас дешева робоча сила і дешевий час. ))

Додано (05.12.2010, 11:59)
---------------------------------------------

Quote (gromko)
Аргументація - чим?

Вибором
Фотошоп чи Гімп......і т. д.
Просто я детально знаю? як притихли суперечки після виходу першого пака для хрюші. ))))

Відредаговано: swetikccc - Нд, 05.12.2010, 12:45
Andrey123q Дата: Нд, 05.12.2010, 12:50 | Повідомлення № 11
Досвідчений учасник
Quote (gromko)
Я б так не сказав - у 90% випадків таких проблем немає, хоча досить часто ми їх самі собі придумуємо.

Возможно я больше имел ввиду серверные приложения, наподобие поднятия почтовых серверов, шлюзов и т.п. По-крайней мере когда первый раз поднимашь, скажем, почтовик на базе postfix+mysql+dovecot+clamav+... знаете немного повозится с конфигами и манами приходится, чтобы все идеально подогнать друг под друга, избавиться от всех ошибок и т.п. Конечно когда опыт работы уже более значительный проблемы будут решаться быстрее.
Возможно если не сложнее решать проблемы в Linux, но по крайней мере решение проблем более интеллектуальное.

Quote (gromko)

Да, мануалов и хороших книг под Linux сейчас очень много, как на русском так и на английском.
swetikccc Дата: Нд, 05.12.2010, 13:27 | Повідомлення № 12
Ветеран спілкування
Quote (Andrey123q)
Возможно если не сложнее решать проблемы в Linux, но по крайней мере решение проблем более интеллектуальное.

Ну вот Вам и концепция.)))
Надо делать так что бы проблем небыло, а не создавать их что бы решать, пусть и на интелектуальном уровне.

Интересно, кто любит ездить на автомобиле которий надо ещё шлифовать напильником? ))))))

gromko Дата: Нд, 05.12.2010, 14:36 | Повідомлення № 13
Лінуксоїд
Quote (Комарик)
в перший місяць користування - майже всі))

Це вже трохи "перегнули"

Quote (Комарик)
особливо мороки було з скайпом

Свого часу теж була проблема, коли звукову систему змінили з ALSA на PulseAudio, вирішилося читанням "мана"

Quote (Комарик)
так і не запустився Corel Photo-Peint

Вірю

Quote (Комарик)
я все-таки вирішив на Gimp перейти

Підтримую

Quote (Комарик)
хоча я вже пів року покористувався linux і проблем стає чим далі тим менше )

А який час користувались Windows?

Quote (swetikccc)
Років десять тому це був зовсім кошмар.

Невелике перебільшення, але і тоді (при бажанні) на ньому можна було працювати

Quote (swetikccc)
Питання в тому чи варто лісорубу налаштовувати свою бензопилку, чи купити професійну і зразу приступити до роботи.

Підтримую обома руками. Ви ж сказали "купити", а не "вкрасти".
Для професіонала вибір ОС та ПЗ обумовлюється потребами це може бути як Windows, так і Мак чи Linux (хоча б на тому ж сервері). "Профі" буде купувати ПЗ, оскільки це його інструмент за допомогою якого він заробляє гроші. Відносно школи чи домашнього вжитку можуть бути варіанти.

Quote (swetikccc)
Просто у нас дешева робоча сила і дешевий час. ))

Саме тому у нас в школі "стоїть" Linux - з 2007 року не перевстановлювали (до листопада 2010 - обновили до 2010.1), жодних проблем з вірусами, реєстром, дефрагментацією та зависаннями - Windows що був з "коробки" (ХР сервіспак 2) на декількох комп’ютерах постійно пропонує обрати "Безпечний режим", "Останній робочий стан", і т.п., після вибору будь-якого пункта перезавантажується. Так, це можна "вилікувати" перевстановивши систему (що вже робили декілька разів), але навіщо, тим більше, що на "учнівських" ПК немає приводів компакт-дисків. Linux працює без проблем, тож нащо їх шукати?

Quote (swetikccc)
Вибором Фотошоп чи Гімп......і т. д.

Свого часу у нас були "дебати" з цього питання. Час розставляє все на свої місця. Олена Вікторівна Волошина (volevikt) успішно використовує для навчання той же Gimp, у чому Ви мали можливість пересвідчитися.

Quote (swetikccc)
Надо делать так что бы проблем не было, а не создавать их что бы решать, пусть и на интелектуальном уровне.

Підтримую

Quote (swetikccc)
Интересно, кто любит ездить на автомобиле которий надо ещё шлифовать напильником? ))))))

Популярний "міф", щодо необхідності налаштовувати Linux за допомогою "танців з бубном".

Врешті-решт, варто зрозуміти, що я нікого не переконую в тому, що Linux чи вільне ПЗ краще Windows чи відповідного пропрієтарного ПЗ - про це я вже наголошував неодноразово. Вся справа в особистому виборі - для моїх потреб достатньо можливостей вільного ПЗ.

swetikccc Дата: Нд, 05.12.2010, 16:11 | Повідомлення № 14
Ветеран спілкування
Quote (gromko)
Свого часу у нас були "дебати" з цього питання. Час розставляє все на свої місця. Олена Вікторівна Волошина (volevikt) успішно використовує для навчання той же Gimp, у чому Ви мали можливість пересвідчитися.

Я особисто не навчаю Гімпу, Фотошопу, чи Корелу я навчаю принципам

Додано (05.12.2010, 16:11)
---------------------------------------------

Quote (gromko)
Невелике перебільшення, але і тоді (при бажанні) на ньому можна було працювати

Перебільшень якраз немає, відкиньте інет і зрозумієте, метод тика тут дуже не проходить. )))))
gromko Дата: Нд, 05.12.2010, 16:58 | Повідомлення № 15
Лінуксоїд
Quote (swetikccc)
Я особисто не навчаю Гімпу, Фотошопу, чи Корелу я навчаю принципам

Супер, похвально!

Quote (swetikccc)
Перебільшень якраз немає, відкиньте інет і зрозумієте, метод тика тут дуже не проходить. )))))

Початок 2000-их, ніякого інтернету - ми не мали навіть мобільного зв’язку, та разом з тим на Pentium 266 (32 Мб, 2 Гб) у мене вже "стояв" Mandrake Linux 8.0 (+ StarOffice 5.1). Причому все працювало! Хоча ніде правди діти - система не призначалась "для СНД" - були проблеми з локалізацією (тобто української мови майже не було). Пару років вона була "паралельною" ОС (разом з Win98), після "апгрейду" (AMD Duron 900 МГц, 128 Мб) Windows XP вже не встановлював - було встановлено MandrakeLinux 10.0, який було замінено на Mandriva 2007.
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Чем Вам нравится Linux? (делимся впечатлениями)
Сторінка 1 з 3123»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.