Пт, 18.08.2017, 02:18
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 3 з 6«123456»
Модератор форуму: НІКОЛЯ, Ktara, Bandalak, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Дистрибутивы Linux (Дистрибутивы Linux . Обсуждение, ссылки, новости)
Дистрибутивы Linux
orysyk Дата: Ср, 22.02.2012, 02:34 | Повідомлення № 31
Новий користувач
Нагороди: 0
Рейтинг: 2
ну, це вже конструктивна розмова!

Щодо кубунти - сьогодні в кабінеті завуча поставив... В мене вдома на Р4 3ГГц з 2Гб ОЗП нормально працювала, а тут Селерон 1,7ГГц і 512Мб ОЗП - важкувато пішла... А на інших-то 256 оперативи... Треба тепер ще скачати ЛХДЄ, раз ви кажете, що швидша Гнома, то мабуть вона буде ідеальною для інших Селеронів на адмін.компах, бо там відео вбудоване, ще й всього 32Мб. Скажіть, чи в Рунту Лайта оболонка - це ЛХДЄ? Якщо так, то це те, що треба. Рунту, в принципі, усім мене задовольнив, окрім набору програм, зокрема, текстових редакторів, а ще - не достатньо підтримує укрмову (я патріот, да?;)... Поки качатиму Лубунту, спробую прикрутить до Рунту 97й офіс і запустить під Вайном. Він звичний, повністю задовольняє нас функціональністю і однозначно швидший буде за Лібре Офіс і тим більше, за ОпенОфіс.
Дякую за настанови, будем і далі експериментувати.

Додано (22.02.2012, 00:34)
---------------------------------------------
Вияснив, що в моему Рунту стоїть оболонка Гном. Літає, скажу я вам. Якщо ЛХДЄ ще швидший - я за нього!

Відредаговано: orysyk - Ср, 22.02.2012, 02:34
gromko Дата: Ср, 22.02.2012, 09:38 | Повідомлення № 32
Лінуксоїд
Нагороди: 23
Рейтинг: 305
Quote (orysyk)
Щодо кубунти - сьогодні в кабінеті завуча поставив... В мене вдома на Р4 3ГГц з 2Гб ОЗП нормально працювала, а тут Селерон 1,7ГГц і 512Мб ОЗП

Для нормальної роботи в KUbuntu треба від 1 Гб оперативної пам’яті
Для "завуча" треба як раз Runtu

Quote (orysyk)
Треба тепер ще скачати ЛХДЄ, раз ви кажете, що швидша Гнома, то мабуть вона буде ідеальною для інших Селеронів на адмін.компах, бо там відео вбудоване, ще й всього 32Мб

У БІОСі зменшіть кількість оперативної пам’яті під інтегроване відео до 16-8 Мб і встановлюйте Runtu Lite

Quote (orysyk)
Скажіть, чи в Рунту Лайта оболонка - це ЛХДЄ?

В Runtu Lite встановлено середовище OpenBox (як в LXDE), але файловий менеджер - Nautilus (як в Gnome). Сама система використовує близько 90 Мб оперативної пам’яті. Варто використовувати OpenOffice 2.4 (або Abiword + GNumeric)

Quote (orysyk)
Якщо так, то це те, що треба. Рунту, в принципі, усім мене задовольнив, окрім набору програм, зокрема, текстових редакторів, а ще - не достатньо підтримує укрмову

Щодо підтримки української мови - у всіх встановлених "з коробки" програм немає української локалі
Я виходив з цього слідуючим чином - встановив gnome-language-selector (пакет language-selector) потім обрав українську мову (деякі мовні пакети система автоматично довстановлювала). Для вже встановлених програм я просто зкопіював папку /usr/locale із встановленої системи з Gnome та LXDE де була встановлена українська локаль.

Quote (orysyk)
Поки качатиму Лубунту,

Lubuntu я вже пробував - замінив на Runtu.

Quote (orysyk)
спробую прикрутить до Рунту 97й офіс і запустить під Вайном.

Розкажете про враження
mul44 Дата: Ср, 22.02.2012, 11:38 | Повідомлення № 33
Наполегливий учасник
Нагороди: 2
Рейтинг: 43
>>Рунту 97й офіс і запустить під Вайном. Він звичний, повністю задовольняє нас функціональністю і однозначно швидший буде за Лібре Офіс і тим більше, за ОпенОфіс.
Я не думаю що буде швидше, так як ви запускаєте через емулятор офіс, як каже громко, в встановіть Рунту ЛХДЕ (він швидкий), стосовно локалі можете також спробувати в консолі від імені рута -dpkg-reconfigure locales потім в спискі повибирайте все що стосуєть RU, UK_UA та хоча б одну en_us-UTF-8 (не пам’ятаю як там точно), потім вас запитають яка локкальбуде за замовчуванням виберіть українську UTF-8 перезавантажте і повинна бути українська локалізація (та все зробіть після встановлення того що сказав громко - gnome-language-selector). Іноді і без цього працює. Зв’язка OpenOffice 2.4 (або Abiword + GNumeric) теж досить гарно.
orysyk Дата: Ср, 22.02.2012, 16:57 | Повідомлення № 34
Новий користувач
дякую всім за допомогу - я вже почав трішки "доганять"! Півдня лазив у осі, шукав, як КДЕ змінить на Гном чи Хфсє... а тоді на форумі вичитав, шо кубунту - це убунту з кедами і тільки кедами!...

Аж смішно стало - встановив кубунту на слабий комп і дивуюсь, що воно гальмо! Вже поставив Рунту на завуча - літає! Тепер тре розібратись із Вайном. Щось я його не наблюдаю в Рунту...

Quote (gromko)

Отож і мені рунту дуже сподобався. А що ви скажете про Хубунту - є сенс закачувать, чи Рунту краще?
gromko Дата: Ср, 22.02.2012, 18:09 | Повідомлення № 35
Лінуксоїд
Quote (orysyk)
Тепер тре розібратись із Вайном. Щось я його не наблюдаю в Рунту...

Заходимо в менеджер пакетів Synaptic і встановлюємо wine. Після установки запускаємо winecfg - можна нічого не змінювати.

Quote (orysyk)
А що ви скажете про Хубунту - є сенс закачувать, чи Рунту краще?

XUbuntu - це Ubuntu з оболонкою XFCE. Особисто мені не сподобалось - оперативки бере більше ніж Gnome.
orysyk Дата: Пт, 24.02.2012, 20:10 | Повідомлення № 36
Новий користувач
Ясно... - вже зупинив закачку хубунти в дауні... Буду пробувать прикрутить до рунти укрмову і вайн... дякую за настанови і допомогу.

Додано (24.02.2012, 18:10)
---------------------------------------------

Quote (gromko)

На Рунту ЛХДЄ чи Рунту Лайт? Особисто мені РунтуЛайт сподобався більше, хоч і менше програм у дефолті, ніж у РунтуЛХДЄ. а чому? А тому, що безпроблемно підключивсь до Інтертелекому - тепер можна прямо з нього читать документацію по Рунту і тут же встановлювати потрібні пакети. А в РунтуЛХДЄ я так і не зміг знайти підтримку СДМА-модемів, та й оболонка не так сподобалась, дизайн гірший, ну, це ІМХО. буду тепер пробувать прикручувать до ЛАЙТа опенофіс24 і щось таке ще... Пробував до РунтуЛХДЄ ставить пакети з диску ЕдьюкейшнПак 11.04 - не пішло, потім вияснив, що Рунту ЛХДЄ на ядрі 10.04 ЛТЄ...
Питання: програмні пакети треба брати тієї ж версії, що і реліз Убунти?
gromko Дата: Пт, 24.02.2012, 21:01 | Повідомлення № 37
Лінуксоїд
Quote (orysyk)
На Рунту ЛХДЄ чи Рунту Лайт?

На Runtu Lite.

Quote (orysyk)
Особисто мені РунтуЛайт сподобався більше, хоч і менше програм у дефолті, ніж у РунтуЛХДЄ. а чому?

Ці збірки роблять самі користувачі на основі Ubuntu, тож обирають, що кому треба - все інше можна довстановити

Quote (orysyk)
Пробував до РунтуЛХДЄ ставить пакети з диску ЕдьюкейшнПак 11.04 - не пішло, потім вияснив, що Рунту ЛХДЄ на ядрі 10.04 ЛТЄ...
Питання: програмні пакети треба брати тієї ж версії, що і реліз Убунти?

Так, звичайно - інакше можна отримати незадоволені залежності (тобто системні бібліотеки можуть не відповідати вимогам програм)
При встановлені Runtu Lite використовує сховища програмних пакетів під версію 10.04 Lucid (до речі, це одна з найнадійніших версій). Якщо Ви будете встановлювати програми через Synaptic, то не буде жодних проблем із залежностями.

Що я встановлював ? OpenOffice 2.4, колекцію малюнків Open ClipArt, Free Pascal+Geany, Lazarus, KBasic Professional, Basic 256, KuMir, Scratch, Gimp. Inkscape, KolourPaint. Браузер Midori відразу замінив на SeaMonkey (на основі Mozilla). Встановив також Wine - для запуску windows-програм.
mul44 Дата: Сб, 25.02.2012, 01:57 | Повідомлення № 38
Наполегливий учасник
Рейтинг: 43
Quote (gromko)
SeaMonkey (на основі Mozilla).

як локалізували? чи ніяк?
gromko Дата: Сб, 25.02.2012, 10:48 | Повідомлення № 39
Лінуксоїд
Quote (mul44)
SeaMonkey (на основі Mozilla).

як локалізували? чи ніяк?

Локалізували - український переклад SeaMonkey 2.7.1. - https://addons.mozilla.org/uk/seamonkey/addon/seamonkey-ukrainian/
Перемикач локалі - https://addons.mozilla.org/uk....=search

Раніше була мова Великого брата
gry Дата: Нд, 26.02.2012, 20:59 | Повідомлення № 40
Наполегливий учасник
Рейтинг: 100
Шановні. А чи є для Ubuntu/Kubuntu 11.10 програма подібна до Акроніса (створення завантажувальних дисків, копій) , щось десь зустрічав в Неті - зараз не знайду. Бо вже "вставлено" достатньо програм, хотілося б зберегти в такому вигляді як зараз (на всякий випадок). Підкажіть де прочитати...

Відредаговано: gry - Нд, 26.02.2012, 21:00
swetikccc Дата: Нд, 26.02.2012, 21:27 | Повідомлення № 41
Ветеран спілкування
Рейтинг: 336
Quote (gry)
Шановні. А чи є для Ubuntu/Kubuntu 11.10 програма подібна до Акроніса (створення завантажувальних дисків, копій) , щось десь зустрічав в Неті - зараз не знайду. Бо вже "вставлено" достатньо програм, хотілося б зберегти в такому вигляді як зараз (на всякий випадок). Підкажіть де прочитати...

Біда в тому що в Пінгвіні потрібно зберігати розділи.))
Тримайте Partition Image
http://www.partimage.org/Main_Page
PING
http://ping.windowsdream.com/ping.html
Quote (gry)
А чи є для Ubuntu/Kubuntu 11.10 програма подібна до Акроніса

А для чого нарешті подібна, якщо є Acronis True Image Enterprise Server, але ж він платний(правда не для нас :) ), а для вільного потрібно вільне.

Відредаговано: swetikccc - Нд, 26.02.2012, 21:47
gry Дата: Пн, 27.02.2012, 07:27 | Повідомлення № 42
Наполегливий учасник
Quote (swetikccc)
Тримайте Partition Image

Буду розбиратись... :$
gromko Дата: Пн, 27.02.2012, 22:33 | Повідомлення № 43
Лінуксоїд
Quote (gry)
чи є для Ubuntu/Kubuntu 11.10 програма подібна до Акроніса (створення завантажувальних дисків, копій) , щось десь зустрічав в Неті - зараз не знайду. Бо вже "вставлено" достатньо програм, хотілося б зберегти в такому вигляді як зараз (на всякий випадок). Підкажіть де прочитати...

Remastersys BackUp - створює повну копію Вашої системи, результат - образ CD чи DVD диску, тобто утворюється Live CD, який можна встановлювати на будь-який комп’ютер

Пошукайте в Google що прочитати по цій програмці.
gry Дата: Вт, 28.02.2012, 08:47 | Повідомлення № 44
Наполегливий учасник
Quote (gromko)
Remastersys BackUp

Дякую. Саме те , що шукав.
Пилипчук_О_П Дата: Ср, 16.01.2013, 00:18 | Повідомлення № 45
Ветеран спілкування
Нагороди: 27
Рейтинг: 294
"Виявив" цікавий дистрибутив Лінуксу - Bodhi Linux. Системні вимоги: 128 MB RAM, 1.5 GB на вінчестері та процесор 300 МГц. Базується на Ubuntu. Містить мінімум програмного забезпечення.
Сам не пробував, але, судячи з відгуків: 
- GIMP стартує з 4,7 сек, а під Ubuntu на такому ж залізі - 11,1 сек;
- система не для початківців, оскільки вимагає трохи роботи після встановлення.
Може хтось з експертів мав справу з цим дистрибутивом?
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Дистрибутивы Linux (Дистрибутивы Linux . Обсуждение, ссылки, новости)
Сторінка 3 з 6«123456»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.