Пт, 22.09.2017, 00:21
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

Сторінка 1 з 212»
Модератор форуму: НІКОЛЯ, Ktara, Bandalak, volevikt 
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Чи використовуєте ви ОС Linux в навчальному процесі? (перспективи, точки зору)
Чи використовуєте ви ОС Linux в навчальному процесі?
Чи використовуєте ви ОС Linux в навчальному процесі?
1.так[ 14 ][41.18%]
2.ні[ 8 ][23.53%]
3.ні, але планую[ 8 ][23.53%]
4.ні, і не планую[ 4 ][11.76%]
Усього відповідей: 34
Andrey123q Дата: Вт, 08.06.2010, 21:04 | Повідомлення № 1
Досвідчений учасник
Нагороди: 3
Рейтинг: 84
Власне питання теми просте. Ціково було б побачити певну статистику використання ОС Linux в нашій освіті. Будь-ласка пишіть назву навчального закладу в якому ви застосовуєте Linux та ВПЗ, можете описати специфіку застосування. Як ви відноситесь до цієї ідеї, наскільки це потрібно, актуально.
ЛЕВ-КОРОЛЬ Дата: Вт, 08.06.2010, 21:08 | Повідомлення № 2
Експерт по тестах
Нагороди: 1
Рейтинг: 7
ні, не використовую, так як за 1 рік ми лише на "задовільно" вивчили Windows.

А вчити все галопом, і без систематичності не хочу! Але планую колись спробувати і Linux поштудіровать=)

pasichov Дата: Ср, 09.06.2010, 01:01 | Повідомлення № 3
Наполегливий учасник
Рейтинг: 70
Використовую як серверну платформу. Тут Linux поза конкуренцією. Маю невеличкий клас для експериментів (6 машин P2/700/256/20 під АLT-Linux (російський шкільний проект, 5-та платформа для слабких машин). Все працює "на ура". Формально програму можна виконати без жодної комерційної "приблуди".

Відредаговано: pasichov - Ср, 09.06.2010, 01:01
Andrey123q Дата: Чт, 01.07.2010, 17:27 | Повідомлення № 4
Досвідчений учасник
Рейтинг: 84
Quote (pasichov)
6 машин P2/700/256/20

Под терминал не пробовали запускать? У нас Linux сейчас тоже практически на сервере только (файловый, почтовый, терминальный + планируем использовать как шлюз).

Додано (01.07.2010, 16:27)
---------------------------------------------
Не практиковал ли кто-нибудь централизованную авторизацию в сети Linux через LDAP и т.п. - по аналогии с AD в Windows Server 200x или замену контроллера домена Windows на Linux в win сети? Какие вообще используете учетные записи локальные или хранящиеся на сервере?

Apice Дата: Пн, 23.05.2011, 09:36 | Повідомлення № 5
Тут живе...
Нагороди: 2
Рейтинг: 20
Використовую Linux у навчальному процесі. Для експериментів із сервером не вистачає потужностей - на вчительському компі ОЗП 512М, а на учнівських - 256М. Як робочі станції працюють нормально. Немає головного болю з вірусами, та й з ПЗ не було ніяких проблем - більшість потрібного встановлюється з репозитаріїв Ubuntu. Правда, недавно переглянув нову програму для 11-річної школи і виявив ПЗ, для якого аналогу ще не знайшов (про це я писав у іншій гілці - http://informatic.org.ua/forum/104-744-50887-16-1305871921 )
Пилипчук_О_П Дата: Сб, 28.01.2012, 01:59 | Повідомлення № 6
Ветеран спілкування
Нагороди: 28
Рейтинг: 309
Попри всю симпатію до OpenSource і навіть участь у підтримці (зокрема через Google Code-In з подачі gromko) абсолютно не можу себе спровокувати на використання Linux у школі. Видно, спрацьовують якісь підсвідомі механізми: стоїть ліцензійна WinXP з відповідним Офісом, десь працює, десь глючить, але ж гроші (державні) сплачені - хай стоїть. На одній учнівській машині встановив другою системою одну з версій Kubuntu і показую раз в рік дітям.

Цікаво, має хтось досвід переходу на Лінукс у подібній ситуації? Тобто не з переляку (з приводу ліцензування), а просто так, на рівному місці?
gry Дата: Сб, 28.01.2012, 21:02 | Повідомлення № 7
Досвідчений учасник
Рейтинг: 105
Quote (Пилипчук_О_П)
Видно, спрацьовують якісь підсвідомі механізми: стоїть ліцензійна WinXP з відповідним Офісом, десь працює, десь глючить, але ж гроші (державні) сплачені - хай стоїть. На одній учнівській машині встановив другою системою одну з версій Kubuntu і показую раз в рік дітям.

Точно така сама ситуація, але не на учнівському ПК , а на вчительському. Остані півроку працюю виключно на Лінуксі, перехjджу на Вінду коли треба Fine Reader, подібного аналога в Лінуксі не знайшов поки що (може хто підкаже) , або Delphi (Lazarus чомусь не можу встановити) - А для роботи - задовольняє... /Kubuntu 11.10/
Пилипчук_О_П Дата: Нд, 29.01.2012, 04:18 | Повідомлення № 8
Ветеран спілкування
Quote (gry)
Fine Reader, подібного аналога в Лінуксі не знайшов поки що (може хто підкаже)

OCRFeeder. Цього року в межах проекту Google-CodeIn разом з донькою переклали українською частину документації. :)

Quote (gry)
Lazarus чомусь не можу встановити

Під Віндою стає нормально...
gromko Дата: Нд, 29.01.2012, 20:03 | Повідомлення № 9
Лінуксоїд
Нагороди: 25
Рейтинг: 325
Quote (Пилипчук_О_П)
абсолютно не можу себе спровокувати на використання Linux у школі. Видно, спрацьовують якісь підсвідомі механізми: стоїть ліцензійна WinXP з відповідним Офісом, десь працює, десь глючить, але ж гроші (державні) сплачені - хай стоїть

Підтримую - нащо шукати собі пригод, коли і так все добре?

Quote (Пилипчук_О_П)
Цікаво, має хтось досвід переходу на Лінукс у подібній ситуації?

Це може бути тільки ентузіаст...

Quote (gry)
Остані півроку працюю виключно на Лінуксі

Я - останні 7 років (у класі)

Quote (gry)
перехjджу на Вінду коли треба Fine Reader, подібного аналога в Лінуксі не знайшов поки що (може хто підкаже)

аналог FineReader - Cuneiform, але по можливостям не дотягує до FR.
Особисто я використовував ReadIRIS 12 - встановлюється і працює під WІNE, можливості ті, що й у FR - одне "але" - платний (аде це питання можна вирішити)
FineReader теж працює під WINE, але були (раніше) якісь заморочки зі скануванням, тож зупинився на RI 12

Щодо OCRFeeder, то це інтерфейс для систем розпізнавання (CuneiForm чи Tesseract)

Quote (gry)
або Delphi (Lazarus чомусь не можу встановити)

Встановлюється і працює (Ubuntu 11.04), попередньо встановлював FreePascal - спробуйте запустити Lazarus через термінал
Пилипчук_О_П Дата: Нд, 29.01.2012, 21:09 | Повідомлення № 10
Ветеран спілкування
Quote (gromko)
Це може бути тільки ентузіаст...

В такому ентузіазмі має бути якийсь вищий сенс. Технічно я справлюсь без проблем і мені навіть було б цікаво. Але заради власної цікавості розпочати експеримент на людях - якось воно не той... :)
swetikccc Дата: Нд, 29.01.2012, 21:20 | Повідомлення № 11
Ветеран спілкування
Нагороди: 25
Рейтинг: 346
Quote (Пилипчук_О_П)
В такому ентузіазмі має бути якийсь вищий сенс. Технічно я справлюсь без проблем і мені навіть було б цікаво. Але заради власної цікавості розпочати експеримент на людях - якось воно не той...

А головне для чого якщо
Quote (Пилипчук_О_П)
стоїть ліцензійна WinXP з відповідним Офісом

Принципам вчити можливо і в Вікнах і в Пінгвіні
Особисто мені, після налаштування ОС, потрібен тільки двухпанельний файловий менеджер, ну і кнопочка Пуск для запуску програм :)
mul44 Дата: Нд, 29.01.2012, 23:30 | Повідомлення № 12
Наполегливий учасник
Рейтинг: 43
Quote (Пилипчук_О_П)
але ж гроші (державні) сплачені - хай стоїть

А у меня как раз проблема с этим, не могу себя побороть. Не могу привыкнуть что без моего ведома забрали мои деньги из налогов, и купили за недешевую сумму, систему которая в принципе неплоха, но.. но...но, надо поумерить пыл мелкософту в плане цен, ну нереально дорого. Использую Дебиан, в течении этого года, перезагрузка на виндовс 2000 был только несколько раз (по-мелочи).
Пилипчук_О_П Дата: Пн, 30.01.2012, 00:54 | Повідомлення № 13
Ветеран спілкування
Quote (swetikccc)
потрібен тільки двухпанельний файловий менеджер

А я в свій час цим не "захворів" :) Цілком комфортно обходжусь без нього. TotalComander запускаю зрідка (є в ньому деякі потрібні фічі).

Quote (mul44)
Не могу привыкнуть что без моего ведома забрали мои деньги из налогов,

І як це виявляється? Ходите пікетувати обласну раду з плакатом на грудях? B)
mul44 Дата: Пн, 30.01.2012, 01:04 | Повідомлення № 14
Наполегливий учасник
Рейтинг: 43
Quote (Пилипчук_О_П)
І як це виявляється?

Ну как как? вот так не ставлю пиратское))), религия не позволяет...
krutoj-ivan Дата: Пн, 19.03.2012, 23:29 | Повідомлення № 15
Новий користувач
Нагороди: 0
Рейтинг: 4
Коли ж ви учителі нарешті перейдете на відкрите ПЗ :'(
Форум інформатиків » РОЗДІЛ V: ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ » 5.4 ОС Linux » Чи використовуєте ви ОС Linux в навчальному процесі? (перспективи, точки зору)
Сторінка 1 з 212»
Пошук:

© Форум інформатиків України, 2007-2017.